Kręgle Jasło
Indygo » Kręgle Jasło

Rozrywka w Indygo

INDYGO to nie tylko kręgle! Każdy, niezależnie od wieku znajdzie u nas coś dla siebie. Stworzyliśmy dla Was centrum rozrywki, gdzie nie ma miejsca na nudę. Kręgle, Bilard, Dart, Boxer, Xbox, sala zabaw dla dzieci i wiele innych. Zapraszamy również do zapoznania się naszym menu. Zrobimy wszystko, żeby sprostać Waszym oczekiwaniom, serwować pyszne jedzenie i lepsze drinki! Przekraczając nasz próg "zamknijcie za sobą drzwi" - zapomnijcie o wszystkim i dajcie się ponieść tej energii!

Zarezerwuj tor!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cennik

Do godziny 18:00

Poniedziałek - Środa
40 zł
Czwartek - Niedziela
50 zł

  • Profesjonalny tor
  • Obuwie do gry
  • Loża dla graczy
Zarezerwuj kręgle!


Od godziny 18:00

Poniedziałek - Środa
50 zł
Czwartek - Niedziela
60 zł

  • Profesjonalny tor
  • Obuwie do gry
  • Loża dla graczy
Zarezerwuj kręgle!


Podane ceny dotyczą 1 godziny gry na torze. W dni świąteczne obowiązuje cennik sobotni. Sala zabaw dla dzieci (do lat 10) 10zł/h.

Dla klienta indywidualnego (rodzina z dziećmi) przy wynajętym torze na 1h godzina w sali zabaw gratis.

kregle-indygo
Kręgielnia Jasło

Zasady gry w kręgle

GRA SKŁADA SIĘ Z 10 KOLEJEK

W każdej kolejce można oddać dwa rzuty. Maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów w jednej grze, to 300. Jeżeli w pierwszym rzucie kolejki zbije się wszystkie kręgle – kolejka jest skończona.

Strike

To 10 kręgli zbitych za pierwszym rzutem. Drugi rzut jest niepotrzebny. Gracz przechodzi do następnej kolejki. STRIKE daje 10 punktów plus sumę zbitych kręgli w dwóch następnych rzutach. Rzucenie STRIKU w ostatniej kolejce daje dwa dodatkowe rzuty.

Spare

To wszystkie kręgle zbite w jednej kolejce ale w dwóch rzutach kulą. SPARE daje 10 punktów plus sumę punktów z kolejnego rzutu. SPARE w ostatniej dziesiątej kolejce daje dodatkowy rzut.

Miss

Ma miejsce wtedy, gdy gracz nie strąca żadnego kręgla.

Open frame

Jest wtedy, gdy gracz zbija tylko kilka kręgli. Otrzymuje tyle punktów ile strącił kręgli.

Split

To najtrudniejszy rzut. Ustawienie kręgli w dwóch skrajnych miejscach sprawia, że zbicie ich jest wielkim wyzwaniem.

Foul

Przekroczenie linii rzutu – jeżeli gracz zbił kręgle, punkty nie są liczone, ale rzut tak.

kregle-indygo2

Jak grać w kręgle?

Kule

W kręgielni posiadamy kule o różnym ciężarze i średnicy otworów. Kule ważą - od 5 do 16 funtów (2,72 - 7,20 kg). 1 funt to około 450 gram. Przed przystąpieniem do gry należy dobrać kulę do rozmiaru dłoni. Kule używane do gry w kręgle, ze względu na ciężar, rozstaw i rozmiar otworów na palce, dzieli się na trzy kategorie: dziecięcą (5-8), damską (9-11) i męską (12-16).
1
2

Rzut

Wsuwając dwa środkowe palce i kciuk w trzy otwory. Pozostałe palce spoczywają na kuli, tak by dłoń przylegała do jej powierzchni. Wskazówką świadczącą o dobrym doborze kuli są palce wsunięte do drugiej kostki a kciuk wchodzi cały.

Kroki

Wybieramy odpowiednią dla siebie kulę. Chwytamy ją oburącz, trzymając ją przed sobą łokcie mamy przy ciele a biodra i ramiona ustawione prostopadle do celu. Stopy razem, kolana lekko ugięte. Układ kroków dla graczy praworęcznych: prawa, lewa, prawa, lewa. Dla leworęcznych - odwrotnie. Pierwszy krok jest najkrótszy. W przypadku osób praworęcznych zaczyna się prawą nogą. Zawodnik trzyma kulę przed sobą w odległości 20-30 cm od klatki piersiowej i rozpoczyna zamach do przodu. Przy drugim kroku kula powinna wykonać wahadłowy ruch w dół. Krok trzeci odbywa się przy jednoczesnym wahadłowym ruchu kuli w tył. Jednak maksymalne jej wychylenie powinno być poniżej linii ramion. Ostatni, czwarty krok. Zawodnik wykonuje zamach w przód przy jednoczesnym wypuszczeniu kuli z rąk. Zgranie zamachu z krokami jest kluczem do wykonania płynnego, celnego rzutu.
3

Opinie o nas

avatar

Super miejsce, przyjazne dla dorosłych i dla dzieci, kręgle, piwo (jeszcze drinków muszę spróbować) i super pyszne burgery 😍

Agnieszka
avatar

Fajnie że coś takiego jest w końcu w Jaśle, gra się dość dobrze. Dodatkowo bar, dobre piwo, kebab box, bilard i konsola. Petarda

TTreco
avatar

Jedno z lepszych miejsc rozrywkowych na mapie Jasła 🎳 kręgle z 3 stanowiskami, piłkarzyki, PlayStation, bilard i wiele gier planszowych 🙂 dodatkowo pyszne jedzonko - burgery mega wypasione !! Szeroki wybór alkoholi🍸🍺🥂 oraz coś dla najmłodszych: pyszne lody, gofry i duża sala zabaw 👶🎠 miejsce godne polecenia 👍

Eve ML
4.7/5 - 16 głosów
Call Now Button